НОВИНИ

Зчитування інформації з картки водія і тахографа

Приватне підприємство "Транс-Атлас" надає послуги зчитування тахографів і карток водія. 

Зчитування картки водія 50 грн.
Зчитування цифрових тахографів 100 грн.

Чіп-картка водія зчитується кожні 28 днів 
Цифровий тахограф зчитується кожні 90 днів

Згідно з Регламентом ЄС 581/2010 СЕ, транспортні фірми повинні зчитувати дані з карток водія кожні 28 днів, а з внутрішньої пам'яті цифрового тахографа - кожні 90 днів.

Санкції, які передбачені за невиконання даних вимог Регламенту країни-учасниці ЄС встановлюють самостійно і сягають декількох тисяч євро. 

Питання обов’язку обладнання кожної вантажівки тахографом врегульовано у європейських правових положеннях про автомобільний транспорт – у Конвенції AETR від 1970 р. і в регламентах Ради (ЄЕС) № 3821 від 1985 р., а також Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 561/2006 від 2006 р. Згадані положення є базою, на підставі якої сторони, які підписали Конвенцію, зобов’язані створювати власні внутрішні нормативно-правові положення.

Відповідно до правових норм, стандартний строк зняття даних з транспортного засобу – не рідше ніж один раз на 90 днів. Одночасно передбачено виключення з цього правила – так, водій зобов’язаний негайно зареєструвати дані:

  • перед передачею у постійне користування транспортного засобу іншому суб’єкту
  • у випадку неправильної роботи цифрового тахографа, якщо, не дивлячись на несправність, з нього можна завантажити дані
  • перед виведенням транспортного засобу з цифровим тахографом з експлуатації

Окрім цього зняття даних може вимагатися:

  • частіше, ніж кожні 90 днів – у випадку виникнення загрози втрати збереженої інформації або
  • за вимогою уповноваженого органу державної влади або іншого уповноваженого органу

ЧАСТІШЕ ЗГАДУЙТЕ ПРО КАРТУ ВОДІЯ

Окрім даних про транспортний засіб кожний водій зобов’язаний вести облік власного робочого часу – для цього використовується карта водія. У цьому випадку зчитування даних повинно здійснюватися частіше, ніж для транспортного засобу – регламентований строк – не рідше ніж 1 раз на 28 днів.

Тут також не слід забувати про вийнятки з правила. Зняття даних з карти водія у строк, що відрізняється від стандартного, слід виконати:

  • перед припиненням трудових відносин конкретного водія
  • перед датою закінчення терміну дії договору, на підставі якого водій здійснював вантажоперевезення для суб’єкта, що займається транспортними вантажоперевезеннями
  • перед датою закінчення строку дії карти водія

Як і у випадку з даними транспортного засобу, необхідність завантажити дані з карти раніше встановленого строку може виникнути у випадку:

  • загрози втрати даних або
  • за вимогою уповноваженого органу державної влади або іншого уповноваженого органу

ДО НАЙМЕНШИХ ДРІБНИЦЬ ДОТРИМАНІ ФОРМАЛЬНОСТІ

Коли надійде час знімати дані з тахографа і карти водія, слід пам’ятати про основні правила виконання даної дії. Перш за все, інформацію необхідно зберегти в оригінальному форматі. У даний час використовуються чотири формати, найчастіше – DDD, дещо рідше – ESM.

Завантажені дані слід зберігати протягом 12 місяців. Стосовно збережених даних норми чітко вказують, що інформація повинна бути упорядкована і захищена від можливого пошкодження або несанкціонованого доступу.